Ürünü iade etmek istiyorum, iade şartları nelerdir?

Satın aldığınız ürünü kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Nil Optik mağazalarına 14 gün içinde iade edebilir, 30 gün içinde değişim hakkınızdan faydalanabilirsiniz. Online iade için www.niloptik.com.tr/urun-iade bağlantı adresinden e-posta adresini, sipariş numaranız ve iade nedeninizi girerek aşağıdaki koşullar dahilinde siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

Ürün iade aşamaları nasıl olmalı?

İade işlemi için, ürünü Nil Optik’e göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.

İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

Hesabınızın altındaki “Siparişlerim” sayfasına gidin. İlgili sipariş satırında bulunan İade Talebi Gönder bağlantısına tıklayarak alanları doldurun ve iade talebinizi gönderin. www.niloptik.com.tr/urun-iade bağlantısından e-posta adresiniz, sipariş numaranız ve iade nedeninizi girerer de iade talebinde bulunabilirsiniz.

İade talebinizi oluşturduktan sonra Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak aşağıdaki iade adresimize iade ürünlerinizi göndermeniz gerekmektedir.

Ürün iadesi için kargo ücreti ödemeli miyim?

İade işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderi yaparak kargo ücreti ödemeden siparişinizi gönderebilirsiniz.

Kargo gönderimi sonrası süreç takibi nasıl olacak?

Ürününüz Nil Optik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 14 gün içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz olarak kargo ile gönderilecektir.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade edilen ürünün ücretini ne zaman alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Nil Optik tarafından iade işleminin onaylanması durumunda gönderdiğiniz tarihten itibaren en geç 14 gün içinde tarafınıza iade edilecektir.

Ürünümü değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Ürün değişimi için siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içerisinde herhangi bir Nil Optik mağazasına başvurabilirsiniz. Online olarak ürün değişimi yapılmamaktadır. Online işlem olarak 14 gün içinde iade gerçekleştirebilirsiniz.

İade takibimi nasıl yapabilirim?

İade talebiyle bize gönderdiğiniz siparişleri “Hesabım” altındaki “Siparişlerim” sayfasından takip edebilirsiniz.