Lens Bakımı
LENS BAKIM ÖNERİLERİ

Temiz tutun! Lensleri temizlememek göz enfeksiyonlarına yada görmeyi tehlikeye sokacak rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Ayrıca renkli lenslerde bakımsızlık rengin solmasına da neden olur.

• Sadece lens markalarının ve doktorunuzun önerdiği solüsyonlari kullanın, aksi takdirde yanlış solüsyon kullanımı lensin rengini solduracak yada bozacaktır.
• Lens alırken reçetenizin tarihinin güncel olduğundan emin olun. Sadece güzel gözlere sahip olabilmek için bulanık yada düzgün görememek gibi problemlerin yaşanmasının bir anlamı yok! Tarihi geçmiş reçete ile alınan lensler başağrısı, göz tahrişi ve diğer problemlere sebep olmaktadır. Daha ileri durumlarda ise görmede kalıcı problemler oluşabilmektedir .
• Gözlerinizi nemlendirmek için suni gözyaşı damlalarından kullanın! Bu sizi göz kuruluğu problemlerinden kurtaracak ve gözünüzün doğal nem dengesini koruyacaktır.
• Eğer tahrişle ilgili problemleriniz olur ve devam ederse doktorunuza muayene olun. Göz tahrişleri tedavi edilmesi gereken, daha büyük problemlerin habercisi olabilir.
• Hangi tür lens kullandığınızı bilin ve kurallarına uyun. Eger kullanılıp atılan lens kullanıyorsanız doktorunuz size bunları atmanız gerektiğini söylediğinde bunu yapmalısınız. Lens değiştirme ve temizleme programınızı öğrenin ve uygulayın.